Новости проекта
Отвечаем на ваши вопросы!
Важные моменты в Инструктивно-методическом письме
Новинка! Отчеты по ведению электронного журнала
Конкурс продолжается!
Голосование
Как Вам новый сайт?
Всего 36 человек

Шестой школьный день

Дата: 17 сентября 2017 в 16:44, Обновлено вчера в 18:59

План работы

на суботу 22 снежня 2018 года

№ п/п

Назва мерапрыемства

Клас

Пачатак

Адказныя

    1

Заняткі ў гуртку:

“Крынічка”

3-5

10.00

Шаматульская Л.А.

    2

Кансультацыі па прадметах згодна графіку

2-11

09.00

Настаўнікі прадметнікі

    3

Віктарына “Кожны ведае: бяспека – гэта важна”

2-4

  09.00

Ясюкевіч А.А.

Ламака І.А., Лапіцкая А.П.

   4

Агульнашкольны бацькоўскі сход

“Бяспечныя канікулы”

1-11

10.00

Шульскі У.Я., Гузеева Н.С., СППС

   5

Працоўнае навучанне ў

 гп Плешчаніцы

10

база

8.00

Беляковіч С.Б.

   6

Раённы конкурс “Імёны з вокладкі”

6-10

8.00

Каролік Т.В.

7

Кансультацыя па запыту для бацькоў

1-11

12.00-16.00

Педагог сацыяльны

Намеснік дырэктара па ВР                                        Н.С.Гузеева

План работы

на суботу 15 снежня 2018 года

№ п/п

Назва мерапрыемства

Клас

Пачатак

Адказныя

    1

Заняткі ў гуртку:

“Крынічка”

3-5

10.00

Шаматульская Л.А.

    2

Кансультацыі па прадметах згодна графіку

2-11

9.00

Настаўнікі прадметнікі

    3

Прагляд мульфільмаў “Урокі ад цёткі Савы”

2-4

10.00

Ясюкевіч А.А.

Ламака І.А., Лапіцкая А.П.

   4

Падрыхтоўка  да Навагодняга  свята

5-11

10.00

Паўлоўская Н.М., Каролік Т.В., Цыбуліч А.А.

   5

Выстава работ “Майстэрня Дзеда Мароза”

5-11

11.00

Цыбуліч Е.А.,

Класныя кіраўнікі

   6

Кансультацыя па запыту для бацькоў

1-11

11.30-12.15

12.00-16.00

Педагог-псіхолаг

Педагог сацыяльны

7

Афармленне класных кабінетаў, школы  да Новага года

5-11

11.00

Класныя кіраўнікі

Намеснік дырэктара па ВР                                        Н.С.Гузеева

 

План работы

на суботу 8 снежня 2018 года

№ п/п

Назва мерапрыемства

Клас

Пачатак

Адказныя

    1

Заняткі ў гуртку:

“Крынічка”

3-5

10.00

Шаматульская Л.А.

    2

Спартыўныя эстафеты “Юныя пажарныя”

2 - 4

10.00

Ясюкевіч А.А., Лапіцкая А.П.

Ламака І.А.

    3

Раённыя   спаборніцтвы па валейболу сярод юнакоў

8-11

10.00

Настаўнік фізічнай культуры і здароўя

   4

Кансультацыі па прадметах згодна графіку

2-11

9.00

Настаўнікі прадметнікі

6

Кансультацыі педагога сацыяльнага і педагога – псіхолага па запыту

2-11

11.30-12.15

12.00-15.00

Педагог сацыяльны Педагог-псіхолаг

7

Афармленне класных кабінетаў да Новага года

5-11

11.00

Класныя кіраўнікі

8

Працоўнае навучанне ў

 гп Плешчаніцы

10

база

8.00

Паўлоўская Н.М.

    9

Круглы стол  “Адміністратыўная і крымінальная  адказнасць”

9

12.00

Каролік Т.В.

Намеснік дырэктара па ВР                                        Н.С.Гузеева

План работы

на суботу 1 снежня 2018 года

№ п/п

Назва мерапрыемства

Клас

Пачатак

Адказныя

    1

Заняткі ў гуртке:

“Крынічка”

3-5

10.00

Шаматульская Л.А.

    2

Гульня па правілах бяспечных паводзін “Ці правільна”

2 - 4

10.00

Ясюкевіч А.А., Лапіцкая А.П.

Ламака І.А.

    3

Спартыўныя гульні

5-11

11.00

Класныя кіраўнікі

   4

Кансультацыі па прадметах згодна графіка

2-11

9.00

Настаўнікі прадметнікі

6

Кансультацыі педагога сацыяльнага і педагога–псіхолага па запыту

2-11

9.00 

Прадметнікі

7

Афармленне класных кабінетаў да Новага 2019 года

5-11

10.00

Класныя кіраўнікі

8

Працоўнае навучанне ў

 гп Плешчаніцы

10

база

8.00

Паўлоўская Н.М.

Намеснік дырэктара па ВР                                        Н.С.Гузеева

План работы

на суботу 24 лістапада 2018 года

№ п/п

Назва мерапрыемства

Клас

Пачатак

Адказныя

    1

Заняткі ў гуртках:

“Крынічка”

3-5

10.00

Шаматульская Л.А.

    2

Марафон песень “Калі мае сября са мной”

2 - 4

10.00

Ясюкевіч А.А.

Лапіцкая А.П.

Ламака І.А.

    3

Свята восені. Восеньскі кірмаш

5-11

  11.00

Пед.-арг., БРСМ., БРПА, класныя кіраўнікі

   4

Кансультацыі па прадметах згодна графіку

2-11

9.00

Настаўнікі прадметнікі

   5

Гульня “Юныя знаўцы прыроды”

5

13.30

Стругавец Т.А.

6

Кансультацыи па прадметам

2-11

9.00

Прадметнікі

7

Працоўнае навучанне ў

 гп Плешчаніцы

10

база

8.00

Паўлоўская Н.М.

Намеснік дырэктара па ВР                                        Н.С.Гузеева

План работы  на суботу 17 лістапада 2018г

№ п/п

Назва мерапрыемства

Клас

Пачатак

Адказныя

    1

Заняткі ў гуртках: “Крынічка”

3-5

10.00

Шаматульская Л.А.

    2

Працоўны дэсант “Памятаем… Уборка каля памятнікаў”

11

10.00

Грахоўская Н.В.

    3

Творчая майстэрня “Падарунак сябру”

2 - 4

10.00

Ясюкевіч А.А., Лапіцкая А.П.

Ламака І.А.

   4

Гутарка “Значэнне гігіены для здароўя дзяўчынак”

5-6

11.00

Жданава С.В., Стругавец Т.А.

   5

Падрыхтоўка да свята восені

11.00

Цыбуліч А.А., БРСМ, БРПО

6

Кансультацыі па прадметам, згодна графіку

2-11

9.00

Прадметнікі

7

Працоўнае навучанне ў  гп Плешчаніцы

10  

база

8.00

Каролік Т.В.

8

Збор макулатуры

8

12.00

Паўловіч В.М.

9

Раённыя спаборніцтвы па валейболу (дзяўчынкі)

8.00

Лагойкін І.І.

10

Кансультацыя па запыту для бацькоў

10-11

11.15 –12.00

Педагаг сацыяльны

     

    

План работы

на суботу 27 кастрычніка 2018 года

№ п/п

Назва мерапрыемства

Клас

Пачатак

Адказныя

    1

Заняткі ў гуртках:

“Крынічка”

3-5

10.00

Шаматульская Л.А.

    2

Гульня “Сто да аднаго”

6

11.00

Жданова С.В.

    3

Конкурсна-гульнёвая праграма “Маміны памочнікі”

2 - 4

10.00

Ясюкевіч А.А.

Лапицкая А.П.

Ламака І.А.

   4

Выстава работ “Ад пакалення да пакалення”

8-11

  13.00

Пед.-арг., БРСМ., БРПА

   5

Гульня “Юныя знаўцы прыроды”

5

13.30

Стругавец Т.А.

6

Welcome to English

3-11

13.00

Грахоўская Н.В.

Кансультацыя для бацькоў: Кансультацыя па запыту для бацькоў

11.15 – 12.00

11.30-12.15

Педагаг сацыяльны

Педагог-псіхолаг

Намеснік дырэктара па ВР                                        Н.С.Гузеева

Графік кансультацый па прадметах у шосты школьны дзень

№ п/п

прадмет

час работы

1

Шульскі У.Я.

інфарматыка

10.00-11.00

3-я субота месяца

13.00-14.00

2

Картуль І.М.

руская мова

9.00-10.00

2-я субота месяца

12.00-14.00

3

Гузеева Н.С.

матэматыка

9.00-10.00

1-я субота месяца

13.00-14.00

4

Жданава С.В.

матэматыка

10.00-10.45

1-я субота месяца

13.00-14.00

5

Грахоўская Н.В.

англійская мова

9.40-10.40

4-я субота месяца

13.00-14.30

6

Паўловіч В.М.

англійская мова

11.00-12.30

7

Паўлоўская Н.М.

гісторыя

11.00-12.00

3-я субота месяца

12.00-13.00

8

Ламака І.А.

пачатковая школа

10.00-11.00

2-я субота месяца

14.00-15.00

9

Ясюкевіч А.А.

пачатковая школа

10.00-11.00

3-я субота месяца

14.00-15.00

10

ЛапіцкаяА.П.

пачатковая школа

10.00-11.00

1-я субота месяца

13.45-15.00

11

Каролік Т.В.

руская мова

11.40-12.25

12

Стругавец Т.В.

біялогія

9.40-10.40

4-я субота месяца

13.00-14.30

13

Сабалеўская Г.В.

беларуская мова

9.00-10.00

1-я субота месяца

14.00-15.15

План работы

на суботу 20 кастрычніка 2018 года

№ п/п

Назва мерапрыемства

Клас

Пачатак

Адказныя

    1

 Заняткі ў гуртках:

“Крынічка”

10.00

Шаматульская Л.А.

    2

Працоўнае навучанне

 гп Плешчаніцы

10

база

8.00

Паўлоўская Н.М.

    3

Выстава малюнкаў “Мая мама лепшая ў свеце”

2-4

10.00

Ясюкевіч А.А.

Ламака І.А.

   4

Акцыя "Чысціня" навядзенне добраўпарадкавання  

5-11

10.00

Броўка Т.Н.,

Класныя кіраўнікі

   5

Кансультацыя па прадмету Welcome to English

3 - 11

09.00

Грахоўская Н.В.

   6

Інтэлектуальная гульня “Самы разумны”

8

11.00

Павловіч В.М.

7

Раённыя спаборніцтвы па міні-футболу

7-11

9.00

Бойка К.В.

    7

Кансультацыя па запыту для бацькоў

12.00 – 16.00

11.30-12.15

Педагаг сацыяльны

Педагог-псіхолаг

Намеснік дырэктара па ВР                                        Н.С.Гузеева

План работы

на суботу 13 кастрычніка 2018 года

№ п/п

Назва мерапрыемства

Клас

Пачатак

Адказныя

    1

 Заняткі ў гуртках:

“Крынічка”

9.00

Шаматульская Л.А.

    2

Дзень здароўя.

Лёгкаатлетычны крос.

10.00

Бойка К.В., класныя кіраўнікі

    3

Спартыўная праграма “Вясёлыя рабяты”

2-4

10.00

Ясюкевіч А.А.

Лапицкая А.П.

Ламака І.А.

   4

Welcome to English

5

09.00

Грахоўская Н.В.

5

Кансультацыя па запыту для бацькоў

10.00 – 11.00

11.30-12.15

Педагаг сацыяльны

Педагог-псіхолаг

Намеснік дырэктара па ВР                                        Н.С.Гузеева

План работы

на суботу 6 кастрычніка 2018 года

№ п/п

Назва мерапрыемства

Клас

Пачатак

Адказныя

    1

 Заняткі ў гуртках:

“Крынічка”

3-5

10.00

Шаматульская Л.А.

    2

Гасцёўня “Матулям прысвячаем”

9

10.00

Каролік Т.В.

    3

Творчая майстэрня “Падарунак для мамы”

2-4

10.00

Ясюкевіч А.А.

Лапицкая А.П.

Ламака І.А.

   4

“З Дзнём настаўніка. Віншаванне настаўнікаў-ветэранаў”

6- 11

11.00

Грахоўская Н.В.,

Цыбуліч А.А.

    7

Welcome to English

5

09.00

Грахоўская Н.В.

8

Кансультацыя па запыту для бацькоў

10.00 – 11.00

11.30-12.15

Педагаг сацыяльны

Педагог-псіхолаг

Намеснік дырэктара па ВР                                        Н.С.Гузеева

ПЛАН МЕРАПРЫЕМСТВАЎ ШОСТАГА ДНЯ

НА 1 ЧВЭРЦЬ 2018/2019 НАВУЧАЛЬНАГАГОДА

Мэта: фарміраванне творчай асобы,  якая імкнецца да здаровага ладу жыцця,  заарыентаванай на выбар прафесіі і навучальнай дзейнасці.

ЧАС ПРАВЯДЗЕННЯ

МЕРАПРЫЕМСТВЫ

АДКАЗНЫЯ

01.09.2018

1.Урачыстая лінейка “Добры дзень, школа!”

2. Урок прысвечаны Году малой радзімы“Мне выпала шчасце тут нарадзіцца”

3.Познавальны час «Бяспечныя маршруты ў школу, дадому, на гурток».

Гузеева Н.С., Цыбуліч А.А.

Класныя кіраўнікі

Класныя кіраўнікі пачатк. класы

08.09.2018

1. Заняткі ў гуртках

2. Урачыстае адкрыццё Тыдня спорту і здароўя

3. Дзень здароўя. Лёгкаатлетычныя спаборніцтвы

4. Спартыўныя спаборніцтвы “Лоўкія, смелыя, дужыя”

5. Кансультацыя для дзяцей, бацькоў, настаўнікаў

Кіраўнікі дадатковай адукацыі

Бойка К.В., кл.кіраўнікі

Класныя кіраўнікі пачатк. класы СППС

15.09.2018

1. Заняткі ў гуртках

2. Welcome to English

3. Гадзіны загадак

4. Сусветны дзень міру. Конкурс малюнкаў на асфальце

5. Развіваючы занятак ”Правілы эфектыўных зносін”

Кіраўнікі дад.адук

5 клас Грахоўская Н.В.

Класныя кіраўнікі пачатк. класы Цыбуліч А.А.

Каролік Т.В.

22.09.2018

1. Заняткі ў гуртках

2. Догляд за помнікамі і брацкімі магіламі

3. Выстава малюнкаў “Дзіцячая краіна”

4. Гадзіна настольных гульняў

5. Мая малая радзіма  “Падарожжа ў свет восені”

6. Кансультацыя для дзяцей, бацькоў

7. Welcome to English

Кіраўнікі дадатковай адукацыі

Педагог-арганізатар, БРСМ

Класныя кіраўнікі пачатк. класы Жданава С.В., Стругавец Т.А.

Грахоўская Н.В., Паўловіч В.М.

СППС

5 клас Грахоўская Н.В.

29.09.2018

1. Заняткі ў гуртках

2. Выстава восеньскіх падзелак “Чараўніца восень”

3. Урок дабрыні “Старасць”

4.Падарожжа ў свет прафесій. Экскурсія  ў калгасны мехдвор

5. Кансультацыя для дзяцей, бацькоў, настаўнікаў

6. Дыспут “Чаго я жду ад жыцця?”

7. Вусны  часопіс “Дабрыні чалавек у чалавека вучыцца”

8.Welcome to English

Кіраўнікі дадатковай адукацыі

Класныя кіраўнікі пачатк. класы Педагог-арганіз., БРПА, БРСМ

Грахоўская Н.В., Паўловіч В.М.

СППС

Сабалеўская Г.В.

Каролік Т.В.

5 клас  Грахоўская Н.В.

06.10.2018

1. Заняткі ў гуртках

2. Гасцёўня “Матулям прысвячаем”

3. Творчая майстэрня “Падарунак для мамы”

4. “З Дзнём настаўніка. Віншаванне настаўнікаў-ветэранаў”

5. Канцэрт-віншаванне настаўнікаў са святам

6. Кансультацыя для дзяцей, бацькоў, настаўнікаў

Кіраўнікі дадатковай адукацыі

Каролік Т.В.

Класныя кіраўнікі пачатк. класы Грахоўская Н.В.

Пед.-арг., БРПА, БРСМ

СППС

13.10.2018

1.  Заняткі ў гуртках

2. Дзень здароўя. Лёгкаатлетычны крос.

3. Спартыўная праграма “Вячёлыя рабяты”

4. Кансультацыя для дзяцей, бацькоў, настаўнікаў

5. Welcome to English

6.Канцэрт-віншаванне матуль са святам

Кіраўнікі дадатковай адукацыі

Бойка К.В., класныя кіраўнікі

Класныя кіраўнікі пачатк. класы

СППС

5 клас  Грахоўская Н.В.

Пед.-арг., БРПА, БРСМ

20.10.2018

1.  Заняткі ў гуртках.

2. Акцыя "Чысціня" добраўпарадкаванне прышкольнай тэрыторыі

3.Вучоба піянерскага актыву

4. Выстава малюнкаў “Мая мама лепшая ў свеце”

4.Кансультацыя для дзяцей, бацькоў, настаўнікаў

5. Інтэлектуальная гульня “Самы разумны”

Кіраўнікі дадатковай адукацыі

Адміністрацыя, класныя кіраўнікі

Педагог-арганізатар

Класныя кіраўнікі пачатк. класы СППС

Паўлоўская В.М.

28.10.2018

1. Заняткі ў гуртках

2. Гульня “Сто да аднаго”

 3. Конкурсна-гульнёвая праграма “Маміны памочнікі”

4. Выстава работ “Скарбы залатой восені”

5. Гульня “Юныя знаўцы прыроды”

6. Кансультацыя для дзяцей, бацькоў, настаўнікаў

Кіраўнікі дад.адук

Жданава С.В.

Класныя кіраўнікі пачатк. класы Педагог-арганізатар

Стругавец Т.А.

СППС

План работы

на суботу 29 верасня 2018 года

№ п/п

Назва мерапрыемства

Клас

Пачатак

Адказныя

    1

 Заняткі ў гуртках:

 “Крынічка”

3-5

9.00

Шаматульская Л.А.

    2

Працоўнае навучанне

 гп Плешчаніцы

10

база

9.00

Паўлоўская Н.М.

    3

Агульнашкольны бацькоўскі сход

1 - 11

10.00

СППС, зам.дырэктара па УВР

    4

Падарожжа ў свет прафесій. Экскурсія  ў калгасны мехдвор

8,11

11.30

Грахоўская Н.В., Паўловіч В.М.

    5

Урок дабрыні “Старасць”

10,11

11.00

Цыбуліч А.А.

6

Кансультацыя для дзяцей, бацькоў

бацькі

11.30-12.15

Педагаг сацыяльны

Педагог-псіхолаг

7

Welcome to English

5

 9.00

Грахоўская Н.В.

Намеснік дырэктара па ВР                                        Н.С.Гузеева

План работы

на суботу 22 верасня 2018 года

№ п/п

Назва мерапрыемства

Клас

Пачатак

Адказныя

    1

 Заняткі ў гуртках:

 “Крынічка”

3-5

10.00

Шаматульская Л.А.

    2

Працоўнае навучанне

 гп Плешчаніцы

10

база

9.00

Паўлоўская Н.М.

    3

Выстава малюнкаў “Дзіцячая краіна”

2 - 4

10.00

Ясюкевіч А.А.

Ламака І.А.

    4

Гадзіна настольных гульняў

5,6

11.00

Стругавец Т.А., Жданава С.В.

    5

Мая малая радзіма  “Падарожжа  ў свет восені”

8,11

11.00

Грахоўская Н.В., Паўловіч В.М.

6

Догляд за помнікамі і брацкімі магіламі

10,11

9.30

Цыбуліч А.А., БРСМ

7

Кансультацыя для дзяцей, бацькоў, настаўнікаў

бацькі

10.00 – 11.00

11.30-12.15

Педагаг сацыяльны

Педагог-псіхолаг

8

Welcome to English

5

 9.00

Грахоўская Н.В.

Намеснік дырэктара па ВР                                        Н.С.Гузеева

План работы

на суботу 15 верасня 2018 года

№ п/п

Назва мерапрыемства

Клас

Пачатак

Адказныя

    1

 Заняткі ў гуртках:

 “Крынічка”

3-5

10.00

Шаматульская Л.А.

    2

Працоўнае навучанне

 гп Плешчаніцы

10

база

9.00

Паўлоўская Н.М.

    3

Гадзіна загадак

2 - 4

10.00

Ясюкевіч А.А.

Лапіцкая А.П.

    4

Мерапрыемствы, прысвечаныя закрыццю Тыдня спорту і здароўя

2-11

11.00

Класныя кіраўнікі

    5

Кансультацыя для дзяцей, бацькоў, настаўнікаў

бацькі

10.00 – 11.00

11.30-12.15

Педагаг сацыяльны

Педагог-псіхолаг

    6

Welcome to English

5

 9.00

Грахоўская Н.В.

Намеснік дырэктара па ВР                                        Н.С.Гузеева

   

План работы

на суботу 8 верасня 2018 года

№ п/п

Назва мерапрыемства

Клас

Пачатак

Адказныя

    1

Працоўнае навучанне

 гп Плешчаніцы

10

9.00

Паўлоўская Н.М.

    2

Раёны суботнік

5-11

9.00

Класныя кіраўнікі

    3

Спартыўныя спаборніцтвы “Лоўкія, смелыя, дужыя”

2-4

10.00

Класныя кіраўнікі

    4

Кансультацыя для бацькоў: “Выхаванне здаровых звычак, або як не стаць залежным”

Кансультацыя па запыту для бацькоў

10.00 – 11.00

11.30-12.15

Педагаг сацыяльны

Педагог-псіхолаг

                            Намеснік дырэктара па ВР                                        Н.С.Гузеева

КОММЕНТАРИЙ МИНИСТЕРСТВА ОБРАЗОВАНИЯ К ПРИКАЗУ ОБ ОРГАНИЗАЦИИ ШЕСТОГО ШКОЛЬНОГО ДНЯ   

Шестой школьный день

Согласно Декрету Президента Республики Беларусь от 17 июля 2008 № 15 «Об отдельных вопросах общего среднего образования» образовательный процесс во всех общеобразовательных учебных заведениях организуется в режиме шестидневной школьной недели, состоящей из пятидневной учебной недели и шестого школьного дня.

В связи с этим возникла необходимость наполнить содержание шестого школьного дня интересными общественно полезными, спортивными, физкультурно-оздоровительными и другими воспитательными мероприятиями, которые способствовали бы развитию личности ученика, содействовали бы его социальной мобильности, воспитывали бы в нем потребность в укреплении своего физического, психического и интеллектуального здоровья.

Шестой школьный день является частью целостной учебноЙ  и воспитательной системы школы. Организационно-воспитательная работа в шестой школьный день недели организована согласно инструктивно-методическим рекомендациям Министерства образования РБ.

Шестой день учебной недели используется для укрепления физического, психологического и морального здоровья, интеллектуального развития и гражданского становления школьника, участия детей и подростков в полезных делах.

Цели воспитательной работы в шестой школьный день:

- укрепление физического, психического и морального здоровья;

- создание эффективной системы гражданского и патриотического воспитания;

- интеллектуальное развитие и гражданское становление школьника;

- участие детей и подростков в полезных делах и акциях.

Задачи воспитательной работы в шестой школьный день:

- формировать у детей и молодёжи гражданской позиции посредством участия в социально значимых делах, развитие социальной активности;

- приобщать детей и молодёжь к нравственно-духовным ценностям, через заботу и сохранение природного и культурного богатства своей Родины;

- формировать патриотизм у детей и молодёжи, уважение к ветеранам ВОВ и местам воинской славы;

- формировать потребность у молодого поколения к заботе о Родине, её интересах в защите и сохранении экологических ресурсов;

- формировать гармонично развитую общественно активную личность;

- повышать нравственную и эстетическую культуру учащихся;

- создать условия успешной социализации личности ребёнка;

- восстанавливать и развивать физические и духовные силы детей соответствующей организацией досуга.

Направления воспитательной работы в 6-й школьный день

 1.физкультурно-оздоровительная работа:

- лекторий по ЗОЖ;

- дни здоровья;

- физкультурно-оздоровительные занятия;

- спортивно-массовая работа;

- работа по профилактике вредных привычек;

- утверждение здорового образа жизни.

2. Туристско- краеведческая деятельность:

- туризм;

- экскурсии;

- краеведение.

3. Музыкально-эстетическая деятельность:

- танцевальные занятия в объединение по интересам.

4. Интеллектуальная деятельность:

- районные конкурсы интеллектуальной направленности;

- предметные тематические мероприятия;

- общешкольные и внеклассные культурно-массовые мероприятия;

- компьютерные тесты;

- мероприятия интеллектуальной направленности;

5. Деятельность детских общественных объединений:

- включение детей в различные виды социально активной деятельности;

- деятельность детских общественных объединений БРПО, БРСМ.

6. Деятельность социально педагогической и психологической службы:

- психологическое просвещение;

- консультации;

- диагностико-коррекционная деятельность;

- правовые лектории.

7. Внеурочная трудовая деятельность:

- общественно полезный труд;

- профориентация;

- мероприятия экологической направленности 

8. Взаимодействие в социуме:

- участие в акциях.

Задача педагогов школы в 6-й школьный день – не освободить семью от заботы о воспитании ребёнка, напротив, приблизить родителей к школьной жизни, к их собственным детям.

Надеемся, что шестой школьный день в этом году так же будет днём развития, позволяющим актуализировать творческие способности учащихся, сформировать у них устойчивый интерес к познавательной деятельности, целенаправленно и систематически укреплять физическое и психическое здоровье детей.

Комментарии:
Оставлять комментарии могут только авторизованные посетители.