Новости проекта
Подписывайтесь на нас ВКонтакте!
Выставка «Образование и карьера - 2018»
Новая функция "Пропуски"
Голосование
Как Вам новый сайт?
Всего 26 человек

Каникулы 2017

Дата: 26 октября 2017 в 19:27, Обновлено 25 декабря 2017 в 18:51

Методические рекомендации ОБ ОРГАНИЗАЦИИ ВОСПИТАТЕЛЬНОЙ РАБОТЫ В ПЕРИОД ЗИМНИХ КАНИКУЛ

План работы школы на зімовых  канікулах

Дата

Назва  мерапрыемстваў

класс

Адказныя

26 снежня

1. Адкрыццё лагера “Зімовая казка”

2. Падрыхтоўка  да мерапрыемства “Как Баба-Яга и Кикимора новогодний спор выиграть пытались»

3. Падрыхтоўка  мерапрыемства да Новага года

4. Работа спартыўнай залы

5. Хвілінкі бяспекі

1-4

1-5

10,11

5-11

Гузеева Н.С.

Кл. кіраўнікі

Цыбуліч А.А.

Грахоўская Н.В., Беляковіч С.Б.

Жук А.Г.

Класныя кіраўнікі

27 снежня

1. Работа народнай студыі “Крынічка”

2.Навагодні ранішнік “Как Баба-Яга и Кикимора новогодний спор выиграть пытались»

3. Навагодні баль

4. Хвілінка бяспекі

2-7

1 – 6

7-11

1-11

Цыбуліч А.А.

Пачатковыя класы

Цыбуліч А.А.

Грахоўская Н.В., Беляковіч С.Б. Класныя кіраўнікі

28 снежня

1. Працоўны дэсант па ўборцы школы пасля навагодніх мерапрыемстваў

2.Спартландыя «Снежны горад»

3. Работа лагера  “Зімовая казка”

4. Віктарына ”Каляндар і традыцыі”

5. Работа народнай студыі “Крынічка”

6. Хвілінкі бяспекі

7-11

1 - 4

5-8

1-4

9-11

2-7

Класныя кіраўнікі

Педагог-арганізатар

Беляковіч С.Б.

Цыбуліч А.А.

Класныя кіраўнікі

29 снежня

1. Спартыўная  гадзіна

2. Паход на Войкаўскую ГЭС

3. Наведванне сельскай бібліятэкі

4. Работа лагера  “Зімовая казка”

5. Хвілінкі бяспекі

5-11

9-11

8

Жук А.Г

Беляковіч С.Б.

Каролік Т.В.

Класныя кіраўнікі

30 снежня

1.Работа лагера  “Зімовая казка”

2. Работа гурткоў па плану

3.Шахматна-шашачны турнір

4. Віктарына «Таямніцы Новага года»

5.Працоўны дэсант па добраўпарадкаванню воінскіх захараненняў

6. Хвілінкі бяспекі

1-4

5-11

5-8

8-9

Кіраўнікі дадатковай адукацыі

Жук А.Г., класныя кіраўнікі

Педагог-арганізатар

Каролік Т.В., Паўлоўская Н.В.

Класныя кіраўнікі

03 студзеня

1.Занальныя спаборніцтвы па баскетболу на базе школы

2. Паход " Па экалагічнай сцежцы"

3. Аперацыя “Лечым кніжкі”

4. Гульня - падарожжа "Прырода - наш дом"

5. Хвілінкі бяспекі

9-11

8, 9

5-7

1-4

Жук А.Г.

Каролік Т.В.

Сабалеўская Г.В.

Лапіцкая А.П.

Класныя кіраўнікі

04 студзеня

1. Віктарына «Правазнавец»

2. Круглы стол «Вясёлка прафесій»

3.Гульня  “Зімовыя забавы”

4. Віктарына  “Зімовыя казкі"

5. Гульня "Чысціня - залог здароўя"

6. Хвілінкі бяспекі

5-8

9-11

5-7

2-7

1-4

1-11

Педагог-арганізатар

Грахоўская Н.В., Беляковіч С.Б.

Паўловіч В.М.

Сельская бібліятэка

Ламака І.А.

Класныя кіраўнікі

05 студзеня

1.Спартландыя “Лоўкія, моцныя, умелыя”

2. Паход у лес”Навагоднія падарункі для лясных жыхароў”

3.Работа спартыўнай залы

5. Хвілінка бяспекі

1-4

5-7

9-11

1-11

Трухан В,А.

Сабалеўская Г.В., Паўловіч В.М.

Жук А.Г.

Класныя кіраўнікі

    06 студзеня

1. Вусны часопіс “Калядная зорка”

2. Конкурс “Зімовыя загадкі”

3.Дыскатэка

4.Наведванне шматдзетных , няпоўных сем'яў , сем'яў , якія знаходзяцца ў сацыяльна -небяспечным становішчы.

5.Удзел у гала-канцерце “Зоркі над Гайнай”

5-7

1-4

1-9

10-11

Сабалеўская Г.В., Паўловіч В.М. Ясюкевіч А.А.

СДК

СППС, Класныя кіраўнікі

Сарман А.А.

Намеснік дырэктара па  выхаваўчай рабоце                                             Н.С.Гузеева

План

спартыўнай работы на зімовых канікулах

 2017/2018 навучальнага года

№ п/п

Дата

Мерапрыемствы

Час правядзення

Адказны

1

26

снежня

1. Падрыхтоўка да раённых спаборніцтваў па баскетболу

2. Тэніс

10.00 – 12.00

12.00 – 13.00

Жук А.Г.

2

27

снежня

1.Атлетычная гімнастыка для дапрызыўнай моладзі ў трэнажорнай зале

2. Спаборніцтвы  па шашкам

3.Спартыўная секцыя

10.00 – 12.00

12.00 – 13.00

16.30  –19.30 

Жук А.Г.

Пекарт С.А.

3

28

снежня

1. Падрыхтоўка да раённых спаборніцтваў па баскетболу

2. Спаборніцтвы  па шашкам

10.00 – 12.00

12.00 – 13.00

Жук А.Г.

4

29

снежня

1. Падрыхтоўка да раённых спаборніцтваў па баскетболу

1. Спаборніцтвы  па тэнісу

3.Спартыўная секцыя

10.00 – 12.00

12.00 – 13.00

16.30  –19.30 

Жук А.Г.

Пекарт С.А.

5

30

снежня

1. Спаборніцтвы  па шашкам

9.00 – 11.00

Жук А.Г.

6

02

студзеня

1. Падрыхтоўка да раённых спаборніцтваў па баскетболу

2. Падрыхтоўка да раённых спаборніцтваў па баскетболу

10.00 – 11.00

11.00 – 13.00

Жук А.Г.

7

03

студзеня

1. Занальныя спаборніцтвы па баскетболу

2. Спартыўная секцыя

10.00 – 12.00

16.30  –19.30 

Жук А.Г.,

Пекарт С.А.

8

04

студзеня

1. Падрыхтоўка да раённых спаборніцтваў па стрытболу

10.00 – 13.00

Жук А.Г.

9

05

студзеня

1. Падрыхтоўка да раённых спаборніцтваў па стрытболу

2. Спартыўная секцыя

10.00 – 13.00

16.30  –19.30 

Жук А.Г.

Пекарт С.А.

10

06

студзеня

1. Падрыхтоўка да раённых спаборніцтваў па стрытболу

09.00 – 11.00

Жук А.Г.

    Настаўнік фізкультуры                          А.Г.Жук

План работы

на зимние каникулы кабинета обслуживающего труда

2017/2018 учебный год

Дата

Название мероприятия

Классы

26.12.2017

Подготовка к конкурсу

Мастерская Деда Мороза

7

3-7

27.12.2017

Народная студия «Криничка»

3-7

28.12.2017

Народная студия «Криничка»

Подготовка к конкурсам

3-7

29.12.2017

Подготовка к конкурсам

7-8

30.12.2017

Подготовка к конкурсам

7-8

02.01.2018

Народная студия «Криничка»

3-7

03.01.2018

Народная студия «Криничка»

3-7

04.01.2018

Подготовка к конкурсам

Изготовление подарков на Рождество

7-8

05.01.2018

Подготовка к конкурсам

7-8

06.01.2018

Подготовка к конкурсам

7-8

Учитель обслуживающего труда                     Е.А.Цыбулич

Расклад

работы гурткоў на зімовых канікулах

2017/2018 навучальнага  года

№ п/п

Назва гуртка

Дзень правядзення

Час

правядзення

Кіраўнік

гуртка

1.

“Вясёлыя ноткі”

Панядзелак

субота

16.00-17.30

11.00-11.45

Сарман В.Я.

2.

“Гучныя галасы”

Панядзелак

15.00-16.30

Сарман А.А.

3.

Народная студыя “Крынічка”

Серада

Чацвер

10.00- 11.45

9.30- 11.30

Цыбуліч А.А.

4.

“Чароўнае асарці”

ДДТ Плешчаніцы

Серада

Субота

12.00-13.25

10.00-11.45

Сахно А.У.

55.

“Сувенір”

ДДТ Плешчаніцы

Серада

Субота

12.00-13.25

10.00-11.45

Падбярозская Н.М.

Нам.дырэктара па ВР                         Н.С.Гузеева

РЕКОМЕНДАЦИИ по организации воспитательной работы в учреждениях общего среднего образования в период осенних каникул

План

спартыўнай работы на восеньскіх канікулах

 2017/2018 навучальнага года

№ п/п

Дата

Мерапрыемствы

Час правядзення

Адказны

1

30 кастрычніка

1. Падрыхтоўка да раённых спаборніцтваў па валейболу

2. Атлетычная гімнастыка для дапрызыўнай моладзі ў трэнажорнай зале

3.Спартыўная секцыя

9.00 – 10.00

10.00 – 11.00

16.30  –19.30 

Жук А.Г.

Пекарт С.А.

2

31

кастрычніка

1.Атлетычная гімнастыка для дапрызыўнай моладзі ў трэнажорнай зале

2. Падрыхтоўка да раённых спаборніцтваў па валейболу

9.00 - 10.00

10.00 – 11.00

Жук А.Г.

2

01

лістапада

1. Падрыхтоўка да раённых спаборніцтваў па баскетболу

1. Падрыхтоўка да раённых спаборніцтваў па валейболу

9.00 – 10.00

10.00 – 11.00

Жук А.Г.

3

02

лістапада

1.Спартыўная секцыя

16.30  –19.30 

Пекарт С.А.

4

03

лістапада

1. Падрыхтоўка да раённых спаборніцтваў па баскетболу

2. Падрыхтоўка да раённых спаборніцтваў па валейболу

3. Спартыўная секцыя

9.00 – 10.00

10.00 – 11.00

16.30  –19.30 

Жук А.Г.,

Пекарт С.А.

5

04

лістапада

1. Падрыхтоўка да раённых спаборніцтваў па валейболу

2.Атлетычная гімнастыка для дапрызыўнай моладзі ў трэнажорнай зале

9.00 – 10.00

10.00 – 11.00

Жук А.Г.

6

06

лістапада

1. Падрыхтоўка да раённых спаборніцтваў па баскетболу

2. Падрыхтоўка да раённых спаборніцтваў па валейболу

10.00 – 12.00

10.00 – 11.00

Жук А.Г.

   Настаўнік фізкультуры                           А.Г.Жук

План работы школы на восеньскіх канікулах

Дата

Назва  мерапрыемстваў

класс

Адказныя

30

кастрычніка

1. Падрыхтоўка да алімпіяд

2. Спартыўныя гульні: валейбол

3. Работа гуртка “Вясёлыя ноткі”

4. Работа гуртка “Гучныя галасы”

5. Працоўныя справы «Зробім свій  клас чыстым і утульным»

6.Кансультацыя па запыце. Праца з адоранымі навучэнцамі (рэгуляцыя эмацыйнага стану падчас алімпіяды)

7.Гульня “Мы – пешаходы”

8-11

7-11

7-11

6-11

1-11

8-11

1-4

Прадметнікі

Жук А.Г.

Сарман В.Я.

Сарман А.А.

Класныя кіраўнікі

Педагог – псіхолаг Каролік Т.В.

Пачатковая школа

31

кастрычніка

1. Падрыхтоўка да алімпіяд

2. Аперацыя “Чысты двор”

3. Збор макулатуры

4.Клуб “чамушак” “Што нам восень прынясла”

8-11

5-7

8

1-4

Прадметнікі

Паўлоўская В.М.

Каролік Т.В.

Пачатковая школа

01

лістапада

1. Экскурсія на базу адпачынку Экспедыцыя

2. Аперацыя “Чысты двор”

3. Удзел у раённай алімпіяде

4. Работа гуртка “Сувенір”, “Цудоўная палітра”

5. Перасадка пакаёвых кветак

5-11

1-4

9-11

1-6

11

Паўловіч В.М., Цыбуліч Е.А.

Пачатковая школа

Сабалеўская Г.В., Грахоўская Н.В

Сахно А.Ул., Падбярозская Н.М.

Беляковіч С.Б.

02

лістапада

1. Восеньскія гульні  і забавы

2. Работа гуртка “Пластылін”

3. Удзел у раённай алімпіяде

4 Догляд за помнікамі:аперацыя “Абеліск”. Хвілінка бяспекі “Адзнач сябе”

1-4

1-2

8-11

9

Пачатковая школа

Міклашеўская А.П.

Прадметнікі

Паўлоўская Н.М.

03

лістапада

1. Работа гуртка “Гучныя галасы”

2. Удзел у раённай алімпіяде

3. Карысныя парады “Чым заняцца дома”

4. Уборка магілы воіна-афганца Ігара Мірончыка

6-11

8-11

1-4

11

Сарман А.А.

Прадметнікі

Пачатковая школа

Беляковіч С.Б.

04

лістапада

1. Работа гуртка “Сувенір”, “Цудоўная палітра”

2. Віктарына  па творах В Драгунскага

3. Работа гуртка “Вясёлыя ноткі”

4. Удзел у раённай алімпіяде

5. Кансультацыя па запыце. Праца з адоранымі навучэнцамі (рэгуляцыя эмацыйнага стану падчас алімпіяды)

1-6

1-4

7-11

8-11

8-11

Сахно А.Ул., Падбярозская Н.М.

Пачатковая школа

Сарман В.Я.

Прадметнікі

Педагог – псіхолаг Каролік Т.В.

06

лістапада

1. Спартландыя для 5-6 класаў

2. Віртуальная экскурсія ў гісторыю Вялікай кастрычніцкай рэвалюцыі

3. Калектыўая праца “Восеньскія малюнкі”

5, 6

7,10

1-4

Шульскі У.Я.

Паўловіч В.М., Грахоўская Н.В.

Пачатковая школа

Намеснік дырэктара па  ВР                                             Н.С. Гузеева

Расклад

гурткоў на восеньскіх канікулах

2017/2018 навучальнага  года

№ п/п

Назва гуртка

Дзень правядзення

Час

правядзення

Кіраўнік

гуртка

1.

“Вясёлыя ноткі”

Панядзелак

субота

16.00-17.30

11.00-11.45

Сарман В.Я.

2.

“Гучныя галасы”

Панядзелак

15.00-16.30

Сарман А.А.

3.

Народная студыя “Крынічка”

Панядзелак

Аўторак

9.00- 10.30

9.00- 10.30

Цыбуліч А.А.

4.

“Чароўнае асарці”

ДДТ Плешчаніцы

Серада

Субота

10.00-11.30

10.00-11.30

Сахно А.У.

55.

“Сувенір”

ДДТ Плешчаніцы

Серада

Субота

10.00-11.30

10.00-11.30

Падбярозская Н.М.

Нам.дырэктара па ВР                         Н.С.Гузеева

                                                                                       

Комментарии:
Оставлять комментарии могут только авторизованные посетители.